FENOMENALNA AYO
W NOWYM ALBUMIE "ROYAL" JUŻ W TYM MIESIĄCU 

Przygotował: Arkadiusz Baranowski

Kiedy Ayo przystępowała do prac nad tym albumem zamysł był zgoła inny - nagrać płytę z nowymi wersjami jej własnych piosenek, takich jak "Down on my Knees" i "Help is Coming". I kiedy miały rozpocząć się sesje nagraniowe w studio, artystka zmieniła (i bardzo słusznie) zdanie uznając, że nadszedł czas na nowy repertuar, na nowy wyraz siebie i nowy przekaz. Jak sama mówi:

 

"Czułam, że mam więcej do zaoferowania niż tylko stare piosenki. Nie widziałam sensu tej płyty,

mimo że uwielbiam moje pierwsze albumy".

 

Nadchodzący album "Royal" zawiera z jednej strony proste melodie ale tylko takie, które mają trafić prosto do serca. Ayo wywiadzie wspomina, że jej prace nad nowym albumie wyglądały zdecydowanie inaczej, gdzie w głównej mierze skupiała swoją uwagę na głosie w przeciwieństwie do poprzednich jej utworów: 

 

"Byłam w dużej mierze dziewczyną grającą na gitarze, ale tym razem używam tylko tego instrumentu w utworze "Fix Me Up". Chociaż inne utwory były komponowane na gitarze, chciałam mieć fizyczną swobodę nie grania podczas śpiewania. Ponieważ mój głos jest instrumentem. I to głos, który znalazła w każdym znaczeniu tego słowa".

 

Na płycie "Royal" znalazło się też trochę coverów, ale nie tylko. Jest więc "Né Quelque Part", oda uniwersalnego uroku Maxime le Forestier, który pokazuje jej delikatny urok. "Martwiłam się, że nie dam rady" - wyznaje Ayo. Ayo reinterpretuje także "Throw it Away" jazzowej wokalistki Abbey Lincoln oraz utwór Lhasy, innej silnej kobiety w muzyce. 

Wartym wspomnienia jest fakt, że za całą stronę produkcyjną odpowiada Freddy Koella (gitarzysta Boba Dylana), który wcześniej grał m.in. z takimi tuzami jak Bob Dylan czy Willy Deville. Nowy album Ayo to bez dwóch zdań fenomenalny głos w bardzo przekonującym wydaniu. Do tego cały przekaz jaki zawarty jest w materiale dowodzi, że pomysł na nowe utwory było słuszną decyzją dzięki której poznajemy artystkę jako kobietę spełnioną ale i emanującą prawdziwym szczęściem.

 

 

Polecamy, bo płyta zapowiada się wybornie.

Ayo "ROYAL" (2020)

NOŚNIK: CD, vinyl

Tracklista:

1 Rest Assured
2 Beautiful
3 Fool’s Gold
4 Né Quelque Part
5 Rosie Blue
6 Throw It Away
7 Fix Me Up
8 Afro Blue
9 I’m in Love
10 Ocean
11 Just Like I Can’t
12 Royal