top of page
DEBIUTANCKI SINGIEL EWY NOVEL "BABY BLUES".

Przygotował: Arkadiusz Baranowski

Ewa Novel Baby blues.jpg

Jeszcze "nie tak dawno" (ale ten czas leci) z przyjemnością wsłuchiwałem się  utwór "Nakarmię cie muzyką", który z przyjemnością wpadał w ucho. Ewa Novel wraz z Kubą Bobas Wilkiem przekonywali wszystkich, że potrafią w sposób wyjątkowy nakarmić muzyką. I trzeba uczciwie napisać - to była, a raczej jest nadal wybornie smakowita muzyczna kuchnia.

 

Jak już napisałem powyżej, czas nie stoi w miejscu i życie przynosi nowe z którym musimy zmierzyć się przyjmując różne role w naszym życiu. Tak jest i w przypadku Ewy, która w swoim „Baby blues” przybliża nas wszystkich do swojego prywatnego życia, oddając w nasze ręce utwór bardzo osobisty. To kompozycja,  który opowiada o relacji matki z dzieckiem i o emocjach, które towarzyszyły artystce, gdy dowiedziała się, że zostanie mamą. Wokalistka tym konkretnym singlem przybliża nam świat kobiety odkrywającej się w nowej roli. Ale czy to tylko kobiecy świat? Na to pytanie niech każdy odpowie sobie sam odsłuchując ten jakże uroczy utwór.

Ewa Novel to urodzona w Chicago charyzmatyczna wokalistka i autorka tekstów obdarzona charakterystyczną barwą głosu. Warsztat wokalny kształciła pod okiem znakomitych nauczycieli zarówno w Polsce, jak i za granicą. Artystka jest też laureatką 7 edycji "The Voice of Poland" w drużynie Tomsona i Barona.

 

Utwór „Baby blues” mówi o tym, że kobieta nie zawsze jest gotowa na macierzyństwo, chociaż marzyła o dziecku oraz o tym, że ciążę nie zawsze przeżywa się wyłącznie radośnie i optymistycznie. Piosenka poświęcona jest zatem tej szczególnej, czystej miłości, która łączy matkę z dzieckiem. Idea utworu powstała już w 2016 r., a do jego realizacji doszło dzięki współpracy z takimi nowosądeckimi muzykami jak: Wojciech Zwierniak - aranż, piano Kwartet Galicyjski : Joanna Kiełbasa - I skrzypce Martyna Bulzak - II skrzypce Ewa Borcz - altówka Gabriela Szczepaniak - wiolonczela Maciej Nieć - bas Grzegorz Strączek - perkusja Michał Zwierniak – gitary.  

bottom of page