top of page

Flux Hifi GmbH & Co. KG –  z miłości do winyli.

W ofercie Flux Hifi znajdziemy wyjątkowy wysokiej jakości zestaw akcesoriów dla entuzjastów czarnego krążka. Zaprezentowano już między innymi szczoteczkę soniczną do igieł gramofonowych FLUX-Sonic, odkurzacz do płyt winylowych FLUX Turbo 2.0 oraz koperty do płyt winylowych FLUX Sleeves. Poniżej prezentujemy opisy poszczególnych produktów Flux Hifi.

Warto nadmienić, że w maju 2020 r. zarząd nad Flux Hifi objął dr. Marius Gartner, który nie jest jedynie producentem akcesoriów gramofonowych, ale przede wszystkim brał udział w ich projektowaniu i budowaniu za pośrednictwem swojej firmy Boylon GMBH. Nadrzędnym celem zarządu jest skonsolidowanie produkcji, projektowania i rozwoju oferty w jednym miejscu.

Firma zapowiada, że w pościgu za najlepszym winylowym dźwiękiem będzie oferowała najwyższą jakość produktów, aby dźwięk z nagrań winylowych był jak najczystszy i niczym niezakłócony.

Szczoteczka soniczna do czyszczenia igły gramofonowej FLUX Sonic

Soniczna szczoteczka FLUX Sonic służąca do czyszczenia igieł wkładek gramofonowych, jest stworzona w celu łagodnego, delikatnego i szybkiego usuwania wszelkich zabrudzeń z igieł gramofonowych za pomocą wysokiej częstotliwości wibracji. Zastosowanie wibracji umożliwia pozbycie się wszelkich zabrudzeń. Cała operacja jest niezwykle prosta i nie wymaga demontażu igły, ani wkładki, ani nawet headshela. Można ją wykonywać na każdym gramofonie, każdorazowo przy zmianie nagrania, natomiast zalecane jest czyszczenie igły nie rzadziej niż co 5 płyt winylowych. W zestawie znajduje się płyn czyszczący FLUX Fluid 5ml, który może być także nabyty osobno (o pojemności 15 ml).

Szczoteczka czyszcząca FLUX Sonic została zaprojektowana i stworzona w Niemczech. Generuje drgania o częstotliwości 210 Hz w trzech wymiarach o maksymalnej amplitudzie na poziomie 8µm. Drgania w połączeniu z zastosowaniem płynu czyszczącego FLUX Fluid powodują, że wszelkie zabrudzenia z igły pozostają na włosiu szczoteczki.


Odkurzacz do płyt winylowych FLUX Turbo 2.0

Odkurzacz FLUX Turbo 2.0 to absolutnie nowatorskie urządzenie stworzone by szybko, skutecznie i bezproblemowo usunąć wszelkie zabrudzenia bezpośrednio z płyt winylowych. Potencjał czyszczący FLUX Turbo 2.0 opiera się na zastosowaniu szczoteczki karbonowej z niezwykle silną sekcją ssącą. Ciśnienie ssące wyciąga wszelkie zabrudzenia z płyt winylowych do zintegrowanego i wymiennego filtra. Mimo relatywnie niedużych rozmiarów (125 x 122 x 64 mm) odkurzacz dysponuje dużą siłą ssącą. Dzięki temu możliwe jest wydobycie wszelkich zanieczyszczeń nawet z dna rowków.

Wnętrze FLUX Turbo 2.0 jest bardzo zaawansowanym technicznie i skomplikowanym projektem. Aby uzyskać dużą siłę ssącą w tym niedużym i lekkim urządzeniu, każda poszczególną część została zoptymalizowana pod kątem konstrukcyjnym i funkcjonalnym. Zoptymalizowano geometrię łożyska wentylatora, a także całą ścieżkę jaką pokonują zebrane zanieczyszczenia od momentu zebrania z płyty aż do komory filtra, który stanowi wymienialne akcesorium. Baterie wystarczą na wykonanie ponad 100 czyszczeń.

Zastosowanie szczoteczki karbonowej ma na celu umożliwienie rozładowania ładunków elektrycznych, a także wzruszyć zanieczyszczenia z rowków ścieżek, które następnie są wciągane poprzez wytworzoną siłę ssącą urządzenia.

Zastosowanie FLUX Turbo 2.0 daje wymierną korzyść, która polega na dokładnym zebraniu zabrudzeń z płyt winylowych. W przypadku szczoteczek, zabrudzenia mogą być przesuwane z jednej ścieżki na drugą, natomiast przy wykorzystaniu odkurzacza, zanieczyszczenie wprost ze ścieżek winylowych trafiają do komory odkurzacza i nie trafiają już nigdy na powierzchnie płyt winylowych.


Szczoteczka do czyszczenia płyty winylowej FLUX Brush


Szczotka czyszcząca FLUX Brush została zaprojektowana, aby oczyścić płytę winylową z wszelkich zabrudzeń oraz naelektryzowania. Jest to nowatorska konstrukcja zbudowana z welurowych podkładek z wbudowaną w środkowej części szczoteczką karbonową, której celem jest wydobycie wszelkich zabrudzeń z głębin rowka winylowego, a także rozładowanie ewentualnych naelektryzowań. Dzięki FLUX Brush płyta winylowa może być w pełni oczyszczona, a odtwarzanie nagrań będzie wolne od szumów i trzasków.

Koperty do płyt winylowych FLUX Sleeves

Stanowią świetne dopełnienie oferty akcesoriów Flux Hifi. Po wyczyszczeniu płyt za pomocą odkurzacza FLUX Turbo lub szczoteczki FLUX Brush wsuwamy płytę do koperty wewnętrznej FLUX Sleeve.

Tworzywo wykorzystane do stworzenia kopert ma rewelacyjne właściwości antystatyczne, a zatem zapobiega osiadaniu się zabrudzeń na płytach winylowych. Ich powierzchnia jest wyjątkowo gładka co umożliwia bezproblemowe i płynne wsuwanie płyt winylowych do środka. Dzięki temu płyta nie zostanie zarysowana lub zniszczona nawet przez dekady użytkowania.

Materiał użyty do produkcji kopert to polietylen o wysokiej gęstości i grubości 25µm (HDPE - High Density Polyethylene) oraz papier ryżowy (warstwa wewnętrzna).

Koperty są dostępne w zestawach 12 szt., 50 szt. w elastycznym opakowaniu standardowym oraz w zestawie 50 szt. w specjalnym opakowaniu sztywnym.


Dystrybutor :

DNA.AUDIO

www.dna.audio


Ceny :

FLUX Sonic – szczoteczka soniczna do igły gramofonowej (płyn w zestawie) – 829 pln

FLUX Turbo 2.0 – odkurzacz z welurową szczotką do płyt winylowych – 1499 pln

FLUX Brush – welurowo – węglowa szczoteczka do płyt winylowych – 299 pln

FLUX Sleeves – koperty antystatyczne do płyt winylowych (opakowanie 12 sztuk) – 49 pln

bottom of page