top of page
The Best Of 
Grzech Piotrowski

Przygotował: Michał Koch

grzech piotrowski .jpeg
DNA AUDIO.jpeg

Partner artykułu : 

Album "The Best Of" Grzecha Piotrowskiego, początkowo wydany na płycie kompaktowej, teraz doczekał się edycji winylowej. Wydanie to, prezentowane podczas showcase’u Audio Video Show przez DNA Audio, zyskało uznanie wśród melomanów i audiofili, co zapewne skłoniło do stworzenia jego analogowego odpowiednika.

 

Na pierwszy plan wysuwa się wyjątkowa jakość nagrania, która zdaniem wielu stanowi kamień węgielny sukcesu tego wydania. Dźwięk jest niezwykle ciepły i przestrzenny, co pozwala na pełne docenienie muzycznej warstwy albumu.

Grzech Piotrowski, znany z dbałości o szczegóły i brzmienie, w tym wydaniu ponownie udowadnia swoje podejście. Jak podkreśla, priorytetem jest dla niego jakość, a nie ilość. Jego pasja do detali i perfekcjonizm wyraźnie przekładają się na efekt końcowy.

Album zawiera nie tylko wybitne aranżacje i doskonałe wykonanie, ale również bogaty koloryt zarówno warstwy instrumentalnej, jak i przejmujące wokalizy. Piotrowski jako wszechstronny artysta (saksofonista, kompozytor, aranżer), wykorzystuje saksofon nie tylko jako narzędzie do gry, ale jako medium do opowiadania historii. Unikalna technika gry na saksofonie sprawia, że instrument ten brzmi niemalże jak ludzki głos, przenikając głęboko w muzyczne sumienie odbiorcy.

Natomiast Piotrowski, działający w różnych gatunkach muzycznych - od jazzu po muzykę filmową, acid jazz, jazz-rock, fusion, aż po world music i folk, jest artystą wszechstronnym i innowacyjnym. Jego projekty muzyczne, nagradzane na wielu festiwalach, wykraczają poza standardowe ramy i stereotypy, co dodatkowo podkreśla jego status jako impresjonisty malującego obrazy za pomocą dźwięku.

"The Best Of" Grzecha Piotrowskiego to nie tylko album dla fanów jazzu czy muzyki instrumentalnej, ale również dla tych, którzy cenią sobie najwyższą jakość dźwięku i artystycznego wyrazu. To wydanie winylowe, z jego bogactwem dźwiękowym i emocjonalnym, stanowi wyjątkową propozycję dla audiofilów i melomanów poszukujących głębi i szczerości w muzyce.

Płyta dostępna na stronie wydawcy DNA.AUDIO, link poniżej :

Grzech Piotrowski The Best Of

Lista utworów:

Strona A:
1. Woda (album Serum)
2. Clouds (album Archipelago)
3. My Emo (album Emotronica)


Strona B:
4. Sfera szeptów (album Sfera Szeptów)
5. Wiosna (album Six Seasons)
6. Moje słońce (album Sin)


Strona C:
7. Siesta (album One World)
8. Bird (album Archipelago)
9. Baa boom (album One World)


Strona D:
10. I will miss you (album One World)
11. Chik Chika (album Sin)
12. One World (album One World)
13. Emotronica (album Emotronica)

bottom of page