top of page

Live session w Galerii Donde...

„Pieces of My Journey”  Gniewomira Tomczyka w wersji live.

Przygotował: Arkadiusz Baranowski

„Pieces of My Journey” .jpg

Na polu muzyki "nowoczesnej", łączącej tyle różnych form muzycznych trudno o bardziej wyrazistego muzyka od Gniewomira Tomczyka.

Daleki jestem od sztucznych pochwał czy usilnego wmawiania melomanom "to jest naprawdę dobre", ale w przypadku projektu w/w artysty należy wprost przyznać - jeśli ktokolwiek kocha muzykę za jej różnorodność, siłę przekonywania oraz zdolność łączenia wielu form czy nawet gatunków - kompozycje Gniewomira przypadną mu zdecydowanie do gustu. A jeśli nawet nie każda osoba zobaczy w każdym z utworów stricte "swój świat" muzyki to na pewno znajdą się też takie kompozycje, dla których nie można przejść obojętnie wokół twórczości Tomczyka oraz jego projektu.

Nie tak dawno miała miejsce premiera trzeciego, autorskiego albumu pod tytułem „Pieces of My Journey” Gniewka. Teraz nadszedł czas, aby zaprezentować publiczności utwory z tej płyty ale w wersji live. Za materiał wyjściowy posłużyły trzy nagrania jakie zostały wykorzystane w trakcie mini koncertu jaki odbył się w Galerii Donde w Warszawie. Do jego udziału zostali zaproszeni goście specjalni, których udział nadaje utworom z najnowszej płyty Gniewomira Tomczyka swoisty charakter i klimat. W „Anomalies Love” śpiewa znakomita wokalistka Patrycja Zarychta, a w „Just Breathe” koi nas głos utalentowanego Stanisława Plewniaka.  

Nie bez znaczenia w kwestii budowania klimatu nagrania ma artystyczne wnętrze galerii, które stało się znakomitym tłem dla muzyki, za pomocą której Gniewomir Tomczyk zabiera nas w swoją podróż do krainy jazzu, inspirowanego różnorodnymi technikami improwizacji, sięgającymi po współczesne, muzyczne trendy.

Pozostaje nam jedynie zgodzić z notatką prasową zamieszczoną poniżej:

Niekonwencjonalne dźwięki hybrydowej perkusji oraz wizjonerska produkcja utworów nadają muzyce tworzonej przez Gniewomira Tomczyka indywidualne i oryginalne brzmienie. Pozostali muzycy dopełniający podstawowy skład kwartetu - Gniewomir Tomczyk / Project, czyli MIN t (wokal / syntezator basowy), Maciej Kądziela (saksofon) oraz Zdzisław Kalinowski (instrumenty klawiszowe), dzięki swojemu talentowi i kreatywności stanowią dużą wartość dodaną tego muzycznego projektu.

Projekt został zrealizowany dzięki wsparciu ze środków Funduszu Przeciwdziałania COVID-19, a całość możecie zobaczyć pod poniżej podanym linkiem (także w poniżej zamieszczonym aktywnym oknem zawierającym opisywany powyżej materiał na kanale YouTube.

Polecamy!

LINK DO KANAŁU YouTube z opisywanym materiałem Live: https://youtu.be/fVBmhjQbVFI

Album „Pieces of My Journey” dostępny jest na stronie Wydawnictwa SOLITON:

https://muzykacyfrowa.pl/collection/gniewomir-tomczyk-pieces-of-my-journey

oraz na platformach streamingowych:

https://bit.ly/3kwufg2

bottom of page