top of page

Kolumny głośnikowe Lyngdorf Audio Cue-100 

Marka Lyngdorf Audio – znana głównie ze swoich wzmacniaczy cyfrowych – została założona przez Petera Lyngdorfa, który z branżą audio jest związany od ponad czterech dekad. Jednym z kamieni milowych w historii firmy Lyngdorf Audio był wzmacniacz Tact Millenium, który miał swoja premierę w czerwcu 1999 roku, i z perspektywy czasu można powiedzieć, że wyprzedzał swoje czasy. Dzisiaj, po 24 latach od premiery Tact Millenium, ponownie, tym razem w dziedzinie kolumn głośnikowych klasy Hi-End, Lyngdorf Audio wprowadza na rynek niezwykłą kolumnę głośnikową Cue-100

Zarówno projekt, jak i całość produkcji, odbywa się w Skive w Danii. To, co już na pierwszy rzut oka zwraca uwagę, to nowoczesne duńskie wzornictwo połączone z najnowszej generacji, unikalną technologią głośnikową Purifi.

Duńska marka głośników Purifi wyznacza nowe standardy w technologii głośnikowej, tworząc głośniki niskotonowe o długim skoku membrany, zapewniające ultraniskie zniekształcenia. Aby osiągnąć takie wyniki, opracowano kilka nowatorskich technologii. Najbardziej rozpoznawalna jest technologia Neutral Surround Geometry, w której kształt pierścienia składa się z naprzemiennych charakterystycznych wybrzuszeń.

Kolumny głośnikowe Lyngdorf Cue-100 mają unikalny kształt na bazie trójkąta. Taka konstrukcja zmniejsza rezonans i wewnętrzne fale stojące, jednocześnie nadając głośnikowi smukły wygląd. Ściana przednia i boczne są zbudowane z płyty MDF o grubości 35 mm, natomiast podstawa (w zależności od wersji) może być wykonana z litego dębu lub płyty MDF. Kolumny głośnikowe Lyngdorf Cue-100 są dostępne w 24 wariantach kolorystycznych. Jest to możliwe dzięki czterem różnym wersjom wybarwień obudów oraz pięciu opcjom kolorystycznym maskownic z tkanin wykonanych przez firmę Gabriel z Danii, która jest jednym z czołowych specjalistów w dziedzinie tkanin od roku 1851. Gabriel tworzy najlepsze tkaniny do mebli, wnętrz i akustyki.

Kolumna głośnikowa Cue-100 z pewnością może być ozdobą niejednego salonu odsłuchowego i cieszyć nie tylko ucho, ale i oko osób wrażliwych na piękno skandynawskiego designu. 

Cen rozpoczynają się od 92 600,00 PLN (para)

 

Dystrybucja w Polsce

DNA.AUDIO

www.dna.audio

bottom of page