MAANAM "TOTALSKI NO PROBLEMSKI" (REEDYCJA 2020)

przygotował Arkadiusz Baranowski

Lata 80 zeszłego stulecia w Polsce to w głównej mierze rock we wszystkich możliwych odmianach. Scena muzyczna PRL żyła nowymi zespołami, nowymi utworami, nowymi koncertami wreszcie... nowymi albumami. Obok wielu znanych (i czasem mniej), których obejmował ruch "rock made in Poland" Maanam stanowił jego samą czołówkę! W efekcie czego zespół trafiał nie tylko na krajowe podwórka ale także zaczął koncertować na zachodzie. W efekcie czego wydawnictwo "Totalski No Problemski", którego nagrania miały miejsce w Krakowie została przygotowana od podstaw z myślą o zachodnim odbiorcy. 

I nie przeszkadzał temu fakt, że płyta nie jest w całości zrealizowana w obcym języku, a na płycie znalazło się kilka (do tego fenomenalnych) utworów w naszym rodzimym języku.

Zespół zyskał ogromną popularność i na początku lat 80 rozpoznawalność kapeli jaki samej Kory sięgała daleko poza naszą zachodnią granicę.

Obecnie na rynku ukazała się reedycja "Totalski No Problemski", pozostaje jedynie kupić i w pełni oddać się czarowi  zespołu Maanam tamtych lat!


 

 

Maanam "Totalski No Problemski" (reedycja 2020)

FORMAT: CD

WYDAWCA: Warner Music Poland

 

Tracklista:

1. The Dark Light Of Night
2. Elektrospiro Contra Zanzara
3. Karuzel
4. My Love For You
5. Espana For Ever
6. Die Grenze
7. Oddech szczura
8. Och, ten Hollywood
9. Stoję, stoję czuję się świetnie