MAREK BILIŃSKI "DZIECKO SŁOŃCA"

przygotował Arkadiusz Baranowski

dziecko-slonca.jpg

Muzyka Marka Bilińskiego dla wielu melomanów i fanów muzyki elektronicznej (w tym piszącego te słowa) stanowi nie tylko powrót do lat młodości, stanowi raczej obcowanie z małymi dziełami sztuki. Jest obecnie wiele wykonawców czy zespołów, których urok w głównej mierze bierze się ze swoistego sentymentu minionych lat. Z mistrzem Markiem jest zgoła inaczej, to raczej magia fenomenalnej muzyki niezmiennie inspirującej i czarującej przez te wszystkie lata. A tych lat naliczyło się już sporo, tak jak wszystkich dzieł i albumów Marka. Jednym z wyjątkowych z całej dyskografii jest na pewno album "Dziecko Słońca", które pierwszy raz ukazało się 26 lat temu w wersji cyfrowej i... tak zostało do "dziś". Obecnie na rynku ukazała się płyta jakby całkiem nowa, przemyślana od podstaw i przygotowana z myślą o dzisiejszych standardach sprzętu wręcz High End. Reedycja opisywanej płyty to dopieszczone dzieło do granic absolutnych możliwości, z uwzględnieniem możliwości sprzętu najwyższej jakości na miarę XXI wieku. Zresztą wydawana obecnie od nowa cała dyskografia mistrza elektroniki realizowana jest z założeniem poprawy tego, co mogło umknąć wiele lat temu ze względów na niedoskonałości sprzętu sprzed lat.

"Dziecko Słońca" to dzieło wyjątkowe, kompletne w każdym wymiarze. Być może Marek Biliński nie zgodzi się ze mną, ale na ile znam go osobiście - dla mnie ten album obecnie jest wręcz kwintesencją jego osobowości. 

Nowa reedycja przyniosła znacząca poprawę detali, wyniosła jakościowo zawartą muzykę nieznacznie wyżej ponad pierwsze wydanie. I to co najważniejsze - po raz pierwszy otrzymujemy "Dziecko Słońca" wytłoczone na winylu! 

Jeśli komuś mało... wydanie jest limitowane, każdy album jest ręcznie numerowany i sygnowany podpisem mistrza Marka. Pozostaje jedynie napisać "gorąco polecamy!"

W ciągu najbliższych dwóch lat, ukaże się dziesięć albumów, które utworzą kolekcję wydawniczą Marka Bilińskiego. 

Kolekcja zostanie zakończona wydaniem premierowego, długo oczekiwanego albumu artysty.

Marku czekamy!

Marek Biliński "Dziecko Słońca"

Format: vinyl (limitowany i sygnowany), płyta CD oraz wersja cyfrowa.

Wydawca: Bi.Ma

Strona „A”

1 - Twarze pustyni - Pieśń drogi - 16:27

 

Strona „B”

1 - Dziecko słońca - Pieśń świtu - 3:29

2 - Oaza - Pieśń nadziei - 7:04

3 - Księżycowa róża - Pieśń miłości - 5:39

 

Strona „C”

1 - Zaćmienie - Pieśń zmierzchu - 6:28

2 - Początek światła - Pieśń życia - 8:14

 

Strona „D”

1 - Ustawienie antyskatingu