top of page
FD TUBULAR-kopia.jpg

Seria mebli TUBULAR Furniture Design przeznaczona jest nie tylko dla melomanów czy audiofilii kochających się w przedmiotach wyjątkowych, to w głównej mierze meble typu LOFT o niespotykanej jakości wykonania i doskonałym stosunku jakości do ceny do każdego pomieszczenia mieszkalnego. Świetna (czyt. na każdą kieszeń) cena i wysoka jakość wykonania, to już jest zdecydowany wyróżnik produktów firmy JBM na naszym rynku. Istotną i nie mniejszą rzeczą w kwestii samych mebli i ich wyglądu jest dopracowanie najdrobniejszych szczegółów, ale i wykonanie mebli od podstaw pod konkretne zamówienie.

Ze strony naszej redakcji oczekiwania były dosyć duże, zamówiliśmy meble audio o podanych wymiarach, które miały być praktyczne, świetnie wyglądać i być wykonane na najwyższym możliwym poziomie.

Każdy z elementów (w tym przypadku stoliki audio oraz regał na płyty CD/winylowe) został starannie wykonany, łączenie elementów konstrukcji (stal malowana proszkowo) zostało wykonane z taką starannością, że nie jesteśmy w stanie dostrzec łączenia poszczególnych elementów! Tutaj wielka zasługa właściciela firmy, którego zasadą nadrzędną przy powstawaniu kolejnych produktów jest brak pośpiechu i przykładanie uwagi do najdrobniejszych detali.Meble audio z serii TUBULAR Furniture Design firmy JBM, mogą być nie tylko personalizowane pod nasze konkretne oczekiwania, mogą też zawierać kilka ciekawych rozwiązań mających na celu poprawę brzmienia uzyskiwanego z naszego sprzętu audio.

Jednym z elementów jakże ważnych jest podstawa mebla (tzw. nóżki). Możemy zamówić mebel stojący na tradycyjnym osadzeniu plastikowym, regulowanym w postaci nóg z gwintem (poziomowanie wg. podłoża) lub co ciekawsze z naszej perspektywy - regał może być osadzony na solidnych kolcach, dających spory efekt na plus w temacie odizolowania naszego sprzętu audio od wszystkich niepożądanych drgań.

Półki to też spora dowolność i możliwość dosyć dużej personalizacji. W naszym przypadku skorzystaliśmy z możliwości zainstalowania tzw. platform antywibracyjnych typu "sandwich", składających się z trzech warstw: dwie warstwy sklejki wysokogatunkowej przedzielonej odpowiedniej grubości filcem. W drugim przypadku stolik audio to już klasyczne półki bukowe (dzielone w postaci platformy, każda z przeznaczeniem na konkretny sprzęt) które osadzone zostały na kolcach przytwierdzonych do nich samych. Krążki separujące kolce od konstrukcji zamontowano na profilach o wymiarach 30mm x 30mm (jak już pisałem profile są dokładnie malowane proszkowo).Regał na płyty został przygotowany w taki sposób, by półki bukowe sprawiały wrażenie unoszących się w powietrzu. Efekt o tyle ciekawy, że pomimo sporej grubości półek (30 mm) całość zyskała na lekkości i nie sprawia wrażenia mebla ciężkiego, przebudowanego. 

Jest jeszcze jeden ukłon w stronę świata audiofilskiego, każdy regał lub stolik audio można zamówić w wersji, którą możemy zasypywać piaskiem (dociążenie). Jak widać poza umożliwieniem klientowi decydowania o wielkości mebla, ilości półek czy ich odległości mamy prawdziwe zrozumienie potrzeb świata audio maniaków.To, co naprawdę cieszy to końcowy wygląd każdego mebla, który nie oddają nawet same zdjęcia. Każdy szczegół jest przemyślany i dopracowany, a wszystko to można konfigurować w dowolny sposób i wg. osobistych oczekiwań. Nie trzeba więc było długo czekać, kiedy do naszego pokoju odsłuchowego postanowiliśmy zamówić z tej serii stolik kawowy, który dopełnił wygląd całości.JBM swoimi produktami celuje w grupę osób mających spore oczekiwania względem jakości produktu, a jednocześnie są to osoby świadome swoich potrzeb. Nie bez znaczenia jest też cena końcowa (uzależniona od wielkości oraz złożoności konstrukcji), która powinna zaskoczyć nawet największych sceptyków nowoczesnych (czyt. designerskich) mebli.W naszym redakcyjnym odczuciu cała seria TUBULAR Furniture Design (poza w/w elementami) stanowi świetna alternatywę dla nudnych i oklepanych mebli z płyty meblowej. Kto więc kocha nowoczesny styl, gdzie stal i drewno łączą się w małe dzieło sztuki zapewne dobrze trafił wybierając meble JBM. Zaletą przy tym ogromną jest trwałość takich mebli względem tradycyjnych rozwiązań, gdzie płyta meblowa napiszmy szczerze po kilku latach nie zachwyca. O samej trwałości i eksploatacji w perspektywie wielu lat nie ma nawet czego porównywać.Meble JBM zawitały do naszej redakcji i zagoszczą u nas na wiele najbliższych lat, spełniając w pełni pokładane w nich oczekiwania.

Seria TUBULAR Furniture Design wg. zapewnień właściciela firmy jest w pełni konfiguralna i może być dowolnie modyfikowana wg. własnych oczekiwań. Każdy z elementów tej serii firma jest w stanie wykonać pod konkretne zamówienie z uwzględnieniem kolorystyki czy wielkości mebla wg. oczekiwań zamawiającego.

WYJĄTKOWE MEBLE DLA WYJĄTKOWYCH POMIESZCZEŃ.
JBM TM LOGO.jpg

JBM Jarosław Wierzchosławski

86-014 Sicienko k./Bydgoszcz

tel.: 664 921 324

FD TUBULAR-kopia.jpg
bottom of page