METHENY PAT Z NOWYM ALBUMEM "FROM THIS PLACE".
NADCHODZI PRAWIE DZIEŁO SZTUKI.

Przygotował: Arkadiusz Baranowski

"From This Place" to pierwszy album z premierowym materiałem Metheny'ego od czasu "Kin" (2014 rok). Co ważne sam Pat Metheny jest obecny na światowych scenach właściwie bez przerwy,  jest także nie tylko doceniany przez fanów ale i bardzo ceniony przez samych krytyków. Na przestrzeni kilku dekad otrzymał łącznie 20 statuetek Grammy i to w 12 różnych kategoriach! Wracając jednak do nowego albumu -  całość rozpoczyna najdłuższy na płycie i chyba najważniejszy utwór "America Undefined", przy czym na nowym wydawnictwie znajdziemy aż 10 kompozycji Metheny'ego, któremu podczas sesji towarzyszyli Linda May Han Oh (basistka), Antonio Sanchez (perkusista),  Gwilym Simcock (pianista), a także Hollywood Studio Symphony dyrygowana przez Joela McNeelya. Lista rz`ecz jasna jest niepełna i nie można zapomnieć o Meshell Ndegeocello (śpiew), Gregoire Maret (harmonijka) czy Luis Conte (instrumenty perkusyjne). 

”From This Place” to jedna z tych płyt, które chciałem zrobić przez całe życie” –  zapewnia Pat Metheny. „To rodzaj muzycznej kulminacji, z szerokim wachlarzem muzycznych ekspresji, które zawsze mnie interesowały. Wszystko zebrane na jednym wielkim płótnie, zrealizowane dzięki znakomitej komunikacji, którą można mieć tylko z muzykami, z którymi spędziło się setki nocy podczas wspólnego grania”.

Nowy album zdaje się być tym, który jest wyczekiwany przez wielu fanów talentu Metheny'ego, tym bardziej mając na uwadze czas jaki minął od wydania ostatniej płyty. Path Metheny pomimo swoich już lat (66!) i sporej za sobą dyskografii (z obecnym to 48 album) jak widać nie powiedział jeszcze ostatniego słowa. I słusznie, bo zapowiadany album niesie sporo ładunku emocjonalnego i zgodnie z zapowiedziami - ma być wyjątkowy pod względem muzycznym. Sporo krytyków ale i fanów wyraża zdanie, że nadchodząca pozycja wydawnicza będzie stanowić tą jedną z ważniejszych w tym roku. „From This Place” ma być wielkim i do tego bardzo ambitnym albumem. Czekamy i polecamy!

Pat Metheny  „From this Place” (2020)

 

 

 

 

 

Tracklista:
1.  America Undefined
2.  Wide and Far3.  You Are
4.  Same River5.  Pathmaker
6.  The Past in Us
7.  Everything Explained
8.  From This Place
9.  Sixty-Six
10.  Love May Take Awhile