top of page
PREMIERA DEBIUTANCKIEGO ALBUMU EMILII PAWŁOWSKIEJ "NIEBO NAD JEZIOREM".

Przygotował: Arkadiusz Baranowski

Emilia_Pawłowska_2poziom_fot.Justyna_Szc

Partner artykułu:

AIT.jpg

W dobie wszechobecnego konsumpcjonizmu nawet muzyka stała się towarem. Brzmi to zapewnie dla wielu z nas strasznie, ale taka jest prawda, można by wręcz napisać wprost "to jest prawda otaczającego nas świata". Wstęp pomimo, że kojarzyć się może dosyć postapokaliptycznie tak naprawdę dotyczy czegoś, co można by określić jednym słowem - zachwyt. Zachwyt nad zdolnością przekazania emocji w muzyce, zdolnością do poruszenia naszymi emocjami dzięki kompozycjom nietuzinkowym w swym wykonaniu. Bo taki jest recenzowany w tym mini artykule debiutancki album Emilii Pawłowskiej."Niebo Nad Jeziorem" wydany został w wersji cyfrowej i zawiera 11 melodyjnych i pełnych refleksji piosenek.

Jak mówi sama artystka "dotykających doświadczeń każdego z nas, pełnych akustycznych, naturalnych, szlachetnych brzmień".

Warto w tym miejscu wspomnieć także o udziale w projekcie Adama Lemańczyka, który zadbał o wysoką jakość kompozycji, tym samym stając się współtwórcą albumu. Niezwykły więc to duet, niezwykła muzyka oddająca absolutnie każdemu słuchaczowi oderwanie od otaczającego nas świata, pozwalając przeniknąć w świat pełen refleksji i emocji.

A tak o nowym projekcie mówi Adam Lemańczyk:

 

"Współtworzenie muzyki, jak sama nazwa wskazuje, jest wynikiem i wspólnym mianownikiem pracy i poszukiwań, w tym przypadku dwojga ludzi. Bazując na tekście poetyckim oraz melodii miałem dosyć jasno wyznaczone zadanie. Samo odczytanie intencji autora tekstu czy melodii to już jest zupełnie inna, indywidualna sprawa. Czułem, że ta muzyka nie może być zbyt jednolita stylistycznie, jednocześnie oczekiwaną różnorodność chciałem w sprytny sposób okiełznać. Poszukiwania złotego środka zachęciły mnie do wykorzystania środków produkcyjnych (programowanie, sample) i różnorodnych instrumentów akustycznych (klarnet basowy, saksofony, trąbka, banjo itp.), przy jednoczesnym nacisku na szlachetne i naturalne brzmienie instrumentów akustycznych. Co za tym idzie, chciałbym uniknąć określania i szufladkowania samego stylu. Na pewno usłyszymy wiele wpływów muzyki rozrywkowej, jazzowej, bossa novy czy nawet etnicznej. Istotą jest tekst oraz to, w jaki sposób jest on niesiony na skrzydłach melodii. A na to zagadnienie każdy słuchacz ma własną, słuszną odpowiedź."28 maja ukazał się w sieci promujący "Niebo Nad Jeziorem" singiel "W potrzasku", do którego powstał teledysk w reżyserii Olgii Czyżykiewicz. "W potrzasku" to utwór do słów poetki Aliny Rzepeckiej, w którym artystka staje twarzą w twarz ze swoimi najskrytszymi pragnieniami i konfrontuje je z rzeczywistością.Producentem i współkompozytorem zarówno singla, jak i całej płyty „Niebo nad jeziorem” jest Adam Lemańczyk - ceniony pianista, klawiszowiec, aranżer i producent muzyczny. Aktywny muzyk sesyjny zarówno sceny rozrywkowej, jak i jazzowej. W swoim dorobku artystycznym ma współpracę m.in. z: zespołem Bibobit, Mietkiem Szcześniakiem, Krzysztofem Iwaneczko, Krzysztofem Herdzinem, Tadeuszem Seibertem, big bandem ElJazz Big Band i wielu innymi artystami.

Zdjęcia wykonała utalentowana Justyna Szczotka. Muzyka dla serca i duszy. Zdecydowanie polecamy!

Facebook: https://www.facebook.com/EmiliaPawlowskaMusic
Instagram: https://www.instagram.com/emiliapawlowskaofficial
Strona www: https://emiliapawlowska.pl/ Link: https://id.ffm.to/wybralam

Wybrałam.jpeg
Emilia_Pawłowska_1poziom_fot.Justyna_Szc
bottom of page